KURSY

Wakacyjny mantrailing na próbę dla początkujących

Masz psa, który żyje nosem? Cały czas za czymś węszy, interesuje się mnóstwem zapachów na spacerach, obwąchuje wszystkie zakamarki? A może jest trochę szalony i nie wiesz jak go mądrze zmęczyć, zapewnić rozrywkę i wykorzystać potencjał psiego nosa? Twój pies to leniuszek, jest mało samodzielny i chciałbyś go trochę rozruszać jednak na mistrza agility to nie wygląda…? Spróbuj TROPIENIA!

Zapraszam na krótki kurs na próbę, w sam raz żeby przekonać się czy to coś dla Twojego psa i dla Ciebie, wprowadzający w tajniki tropienia użytkowego (mantrailingu) czyli szukania konkretnego, zaginionego człowieka po jego zapachu.
Węszenie jest naturalną psią czynnością, którą można spożytkować w ciekawy dla człowieka i psa sposób, spełniając psie potrzeby, a przy okazji wchodząc w psi świat. Nie jest to jedynie umiejętność psów służbowych czy sportowych, bo Twój pies to doskonale potrafi.
Tropienie użytkowe to wspólna nauka komunikacji, czytania siebie, odpowiadania na potrzeby, emocje, pogłębienie relacji. To także okazja do nauki spokojnego czekania na swoją kolej, kontroli emocji, spędzenia czasu z psem w różnych okolicznościach, które trafiają się także w codziennym życiu.

PROGRAM
Celem kursu jest pokazanie tropienia na żywo, jakie są emocje psa i człowieka, jak to wygląda od strony psa, jak wiele pies potrafi, jak może Cię zaskoczyć swoimi umiejętnościami i jak wiele może sam zrobić beż żadnego dodatkowego szkolenia, kiedy pozwolisz mu być psem. Podczas spotkania teoretycznego omówię także niezbędną teorię tropienia użytkowego (co to jest zapach, ślad, jak wyglądają treningi, pierwsze ślady, jak się przygotować na trening).

Wakacyjny kurs w wersji mini to 2 treningi w terenie i nagranie wykładu on-line.

Zajęcia praktyczne w terenie odbędą się rano (około godz. 7/8) w weekend: 3 i 4 sierpnia 2024. Zajęcia w terenie trwają ok. 2,5 godz., każdy z psów ma 2 wejścia na swój trening. Wszyscy uczestnicy mają obowiązek uczestnictwa w całości treningu, obserwując pracę pozostałych psów, asystując w ćwiczeniach oraz wzajemnie układając sobie ślady. Grupa na kursie liczy to max 4 psy.

Treningi odbywają na obrzeżach Krakowa (przeważnie okolice Tyńca, Bielan) lub w terenie podmiejskim (Piekary, Balice, Zabierzów, Nawojowa Góra) więc koniecznym warunkiem jest posiadanie samochodu na dojazd oraz w samochodzie pies przebywa pomiędzy swoimi wejściami na ślad.

W zajęciach nie mogą brać udziału psy wykazujące zachowania agresywne w stosunku do ludzi. Psy mające problemy behawioralne w stosunku do innych psów (lęk, agresja) mogą brać udział w zajęciach ponieważ każdy pies pracuje indywidualnie, a poza wejściami pozostaje na smyczy i pod kontrolą opiekuna bez kontaktu z pozostałymi psami uczestniczącymi w zajęciach. Koniecznym warunkiem jest pełne sprawowanie kontroli nad psem, stosowanie się do niniejszych wymogów oraz poleceń instruktorki prowadzącej zajęcia. Podczas trwania zajęć opiekun psa ponosi pełną odpowiedzialność za siebie i swojego psa oraz wszelkie wyrządzone przez siebie i/lub psa szkody. Pies musi umieć sam pozostać w samochodzie na czas pracy pozostałych psów, tj. pomiędzy swoimi wejściami na ślad lub uczestnik musi mu zapewnić opiekę osoby towarzyszącej.
Pies uczestniczący w kursie musi posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz chorobom wirusowym (do okazania).

TERMINY
– wykład on-line – każdy uczestnik otrzyma link z nagraniem wykładu
– 2 treningi w terenie – zajęcia praktyczne odbędą się w soboty i niedziele rano: 3.08 i 4.08 2024 około godz. 7/8 (w zależności od warunków pogodowych)

CENA
Cena za całość kursu to 220 zł, płatność przelewem z góry w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania potwierdzenia zgłoszenia. Otrzymanie opłaty gwarantuje miejsce na kursie. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie przed jego rozpoczęciem lub w trakcie jego trwania, wniesiona opłata za kurs nie podlega zwrotowi ale jest możliwość wykorzystania opłaconych zajęć na treningach z grupą (max w ciągu 3 mies.).

ZGŁOSZENIA
Formularz zgłoszeniowy – https://forms.gle/Nv2z9yZ61RMrWZF38

Wypełniając formularz zgłaszasz się na w/w kurs, potwierdzasz chęć uczestnictwa w kursie oraz akceptujesz warunki uczestnictwa. Po otrzymaniu zgłoszenia otrzymasz informacje ze wszystkimi szczegółami organizacyjnymi i dotyczącymi płatności.

Pytania: mantrailingkrakow@gmail.com

Jeśli dasz się wciągnąć w świat tropienia, po zakończeniu zapraszam do kontynuacji zajęć w grupie Mantrailing Kraków.